Sponsorlu Bağlantılar

isearch.safefinder.net arama motorunu nasıl kaldırılır?

1.152 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu sahte arama motorunu kaldırmadan önce bunun hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. isearch.safefinder.net gibi sahte arama motorları bilgisayarlarımıza internetden indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak internet tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar bu zamanla bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olur.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motorlarını nasıl kaldırırız bunu iki yöntem ile kaldıracağız.

1- Yöntem Program Kurmadan Kaldırma ; 

daha önceleri aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen isearch.safefinder.net arama motoru içinde gerçekleştirebilirsiniz. metot yanıdır sadece sizin yapmanız aramasayfam yerine isearch.safefinder.net yazarak düzeltin. 

 

2- Yöntem Program Kurarak kaldırma ; 

Konunun başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin ve kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

 

Bilgisayarımıza kurduğumuz Adwcleaner programı ile diğer çalışan tüm programları kapatarak çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Tarama işlemi bittik den sonra isearch.safefinder.net ile ilgili zararlı kayıtları Clean tuşu ile siliyoruz bu işlem sonucunda bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra bilgisayarda yüklü tüm internet tarayıcıların özellikler bölümüne teker teker giriyoruz.

speed find arama motorunu kaldırma

 

Yukarıda örnek resimde görüldüğü gibi “http://www.isearch.safefinder.net  uzantılarını hedef uzantılar dan tüm tarayıcılarımızdan siliyoruz. Son olarak İnternet tarayıcıların Ana Sayfa Ayarları isearch.safefinder.net ayarlı ise bunu google yada bir başka siteye ayarlayarak işlemi tamamlıyoruz. Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın