Sponsorlu Bağlantılar

mysearchsocial.com yönlendirme sayfasını kaldırma

365 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını etkileyen mysearchsocial.com arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yazılımları yada ücretsiz olarak sunulan yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcı gasp eder. Böylece tarayıcıyı her kullandığımız zaman sizi bu tarayıcı ya yönlendirerek kullanmaya zorlar peki mysearchsocial.com nasıl kurtulabilirim.

bunun için iki farklı yol deneyeceğiz  manuel olarak registry kayıtlarını temizleyerek diğeri ise program kurarak kaldıracağız.

1-Manuel Olarak Registry Kayıtlarını Temizleme ?

bilgisayarımızın registry kayıtlarını etkilediği için bunları temizlemek gerekecektir. Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen mysearchsocial.com sitesi için uyarlıyabiliriz metot aynıdır sadece sizin yapacağınız aramasayfam yerine mysearchsocial.com yazarak aratmak ve düzeltme işlemini yapmak olacaktır.

2- Program Kullanarak Nasıl Temizlenir ? 

Konu başında dediğim gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu programı bilgisayarımıza kurduk dan sonra diğer çalışan programları kapatarak taratma işlemi yapalım daha sağlıklı olacaktır.

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

 

Bilgisayarımızda AdwCleaner programı ile tartma işlemi yaptık dan sonra Bilgisayarımız yeniden başlayacaktır ve silinen dosyaları size bir rapor halinde sunacaktır.

adw

 

Bilgisayarımızda yüklü olan tarayıcıların özellikler bölümüne gireceğiz bunu tüm tarayıcılarda teker teker yapacağız. tarayıcıların özelliklerine teker teker gireceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Özellikler bölümünde örnek resimde görülen Hedef kısmında görünen mysearchsocial.com uzantısını tüm tarayıcılardan Kaldırıyoruz. Daha sonra Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın