Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Websearch.fixsearch.info Arama Motorunu Kaldırma

231 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın tarayıcılarını Etkileyen bu arama motoru Websearch.fixsearch.info bilgisayarımıza yükleyeceğimiz AdwCleaner programı  ile kaldıracağız. Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen ve virüs yönlendirmesi bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları etkiler daha sonra sizi zorunlu olarak sizi Websearch.fixsearch.info kullanmak için yönlendirirler.

Peki Websearch.fixsearch.info arama motorundan nasıl kurtulabiliriz ? bunun için değişik iki yol ile kaldırmayı deneyebiliriz. Şimdi gelelim bu adımları izlemeye ;

1-ADIM : 

Bilgisayarımızdaki Registry kayıtlarını manul temizleyerek , bunun için daha önceden aramasayfam için hazırladığım video inceleyerek aynen Websearch.fixsearch.info sitesi için uygulaya biliriz. uygulama metodun aynısıdır.

2-ADIM ; 

Bilgisayarımıza Konu başında dediğimiz gibi AdwClenaer programı ile kaldıracağız bu program ile tarama yapmadan önce diğer çalışan uygulamaları kapatmakta fayda vardır.

 AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

Bilgisayarımızı Bu program ile tarattık dan sonra bilgisayarımız resetleyerek sizi açılışta silinen dosyalar hakkında kısa rapor verecektir.

adw

 

Bilgisayarımız açıldık’dan sonra bilgisayarda yüklü tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz. bunu tüm tarayıcılarda ayrı ayrı uygulayacağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

 

Bilgisayarımızın Tarayıcı Özelliklerine girdik den sonra yukarıdaki örnek resimde olduğu için  Hedef kısmında http://www.websearch.fixsearch.info uzantılarını kaldırıyoruz . Unutmayınız bunu tüm tarayıcılarımızda yapacağız. Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfalarını Google yada bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın