Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Search.gboxapp.com Arama Motorunu Kaldırma

385 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen yönlendirme sayfası Search.gboxapp.com dan nasıl kurtuluruz bunun hakkında bilgi vereceğim. Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen bu arama motoru Search.gboxapp.com bilgisayarımıza deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcı gasbı yapar. Tarayıcılarımızı her kullandığımızda bizi Search.gboxapp.com sayfasına yönlendirler bu zamanla bilgisayarımızın yavaşlamasına ve can sıkmaya başlar peki Search.gboxapp.com virüslü yönlendirmeden nasıl kurtulacağız bunun için iki değişik adım izleyeceğiz bunun için adımları takip edebilirsiniz.

1-ADIM ;

Bilgisayarımızın Registry kayıtlarını manuel olarak temizleyerek deneyelim bunun için daha önceden aramasayfam için hazırladığım video sizlere fikir verecektir uygulama metod aynıdır sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine Search.gboxapp.com yazarak düzeltmek olacaktır.

 

2-Adım ;

Bilgisayarımızı AdwCleaner  programı ile bu tarayıcı gasbından koruyacağız bu programı yükledik den sonra diğer çalışan programları kapatarak tarama işlemini yapalım.

 AdwCleaner Programı Nasıl Kullanır ;

Bu program ile tarama yaptık dan sonra silme işlemi sonrası bilgisayarımız resetleyerek yeniden başlayacaktır. Daha sonra sildiği dosyalar hakkında size rapor halinde bilgi verecektir.

adw

 

Bilgisayarımızda Yüklü olan tarayıcıların ( Mozilla-Yandex-Chrome-Explorer ) bu tarayıcıların özellikler kısmına giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi tarayıcıların Özellikler girdik den sonra Hedef kısmında http://www.Search.gboxapp.com uzantısını tüm tarayıcılardan siliyoruz. Son adım ise tarayıcıların Ana Sayfalarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak işlemi sonlandırıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın