Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] websearch.calcitapp.info arama motoru kaldırma

821 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını etkileyen bu Tarayıcı Gasbı ( Hijacker ) Websearch.calcitapp.info motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu konuda kısa bir bilgi verdik den nasıl kaldırılır bunun hakkında bilgi vereceğim. Bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bilgisayayarımıza bulaşarak tarayıcılarımızı etkileyen bu sahte arama motorunu tarayıcımızı her açtığımızda kullanmak zorunda kalırız.

Peki  Websearch.calcitapp.info arama motorunu nasıl temizleriz. Bunun için iki yol izleyeceğiz bunları adım adım takip edelim.

1-Adım : 

Daha önceden Hazırladığım Arama Sayfam için video izleyerek Registry kayıtlarını temizleyerek kaldıracağız. Video izleyerek aynen Websearch.calcitapp.info arama motoru için uygulayacağız.

2-Adım : 

Konu Başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programını Buradan Yükleyerek Bilgisayarımızı taratacağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızı AdwCleaner Programı ile taratın . Bu işleme başlamadan önce Diğer çalışan uygulamaları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı bu program ile tarattık dan sonra Websearch.calcitapp.info ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek Silelim.

adw

 

Bilgisayarımız Yeniden Başlayacaktır Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü tarayıcıların ( Mozilla – Yandex – Explorer – Chrome ) Bunların Özellikler bölümüne Sırayla Giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi özellikler kısmına girdik den sonra hedef kısmında görünen “http://www.Websearch.calcitapp.info” uzantılarını tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Bu bilgisayarımızdaki tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Son olarak Bilgisayarımızdaki tarayıcıların ana sayfa ayarlarını Google yada bir Başka siteye ayarlayarak işlemimizi tamamlıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın