Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] We-care.com tarayıcı hijacker nasıl kaldırılır

904 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını etkileyen bu Tarayıcı Gaspı ( Hijacker ) Bilgisayarımıza kuracağımız AdwCleaner programı aracılığı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz kısa bilgi vermek istiyorum.

Bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları etkiler bu sayede sizi bir başka siteye yönlendirirler yada reklamların çıkmasını sağlarlar peki bu hijacker olan We-care.com nasıl kaldıra biliriz. bunun için iki yol izleyeceğiz.

1-Adım :

Bilgisayarımızın Registry kayıtlarını temizleyeceğiz bunun için daha önceden hazırladığım aramasayfam için olan video izleyerek aynen We-care.com için uygulyacağız. uygulama metod aynıdır.

2-Adım : 

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza Adwcleaner programı indireceğiz . Daha sonra bilgisayarımızı bu program ile kaldıracağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızı AdwCleaner programı ile taratma dan önce diğer çalışan programları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra We-care.com ile ilgili olan zararlı kodları işaretleyerek silelim.

adw

 

Bu işlemden sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Mozilla-Explorer-Yandex-Chrome gibi yüklü tarayıcıların Özellikler kısmına giriyoruz .

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Tarayıcıların özellikler kısmına girdik den sonra Hedef yazan kısımdaki http://www.We-care.com uzantısını sileceğiz. Bunu Tüm tarayıcılarda uygulayacağız unutmayınız. Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını google yada bir Başka siteye ayarlayarak işlemi sonlandıralım.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın