Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] start.androidnewtab.com arama motoru kaldırma

240 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen bu sahte arama motoru  start.androidnewtab.com  AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz kısa bilgi vereceğim. Bilgisayarımıza bulaşan bu arama motoru ücretsiz yazılımlar yada deneme yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcımızı etkiler, Tarayıcımızı her kullandığınızda sizi bu taracı gasbı ( Hijacker )  start.androidnewtab.com yönlendirler. Peki bu sahte arama motoru  start.androidnewtab.com nasıl sileriz bunun için iki adımlı yol ile silebiliriz.

1-Adım : 

Bilgisayarımızı Registry Kayıtlarını temizleyeceğiz bunun için aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen  start.androidnewtab.com yönlendirme sayfası için uygulayacağız. uygulama metot aynıdır.

2-Adım : 

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı buradan kuracağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza bu program ile taratma dan önce diğer çalışan uygulamaları kapatarak taratalım.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı bu program ile tarattık dan sonra  start.androidnewtab.com ile ilgili zararlı girdileri silelim.

adw

 

Bilgisayarımızdan  start.androidnewtab.com girdileri sildik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Bilgisayarımızda yüklü mozilla-explorer-yandex-chrome tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Örnek Resimde olduğu gibi, Tarayıcıların özellikler bölümüne girdiğimizde Hedef Kısmındaki http://www. start.androidnewtab.com link kaldırıyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Son olarak Tarayıcılarn Ana Sayfa Ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın