Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] tuvaro.com sayfası nasıl silinir?

604 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza Buluşan bu Sahte arama motoru tuvaro.com yönlendirme sayfasını  Adw Cleaner Programı ile temizleyeceğiz. İlk önce Nasıl kaldırılacağını anlatman önce nasıl bulaşırlar bundan bahsetmek istiyorum.

Bu sahte arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz Demo veya Ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. aslında size’de bir uyarı verirler bunu iyi gözlemek lazımdır size sorarlar Kurulumu diye bilmeyerek okey’ler siniz ve bu programları kurunca web browser ( Tarayıcıların ) yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirerek buradan arama yapmaya zorlarlar zamanla bu bilgisayarlarınızın yavaşlamasına sebep olur.

şimdi gelelim bilgisayarımıza AdwCleaner  http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresi üzerinden indirerek kurulumu yapalım. 

adwcleaner scanner virus

 

Çalışan tüm Programları kapatarak bu programı çalıştıralım. Scan Butonu ile bilgisayarımızı taratalım.

adwcleaner scanner

 

bilgisayarımızı tarattık dan sonra tuvaro.com ile ilgili tüm girdileri işaretliyoruz ve Clean Butonu ile bu girdileri siliyoruz. Daha sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

adw

 

Bilgisayarımızdaki Masa Üstündeki yüklü olan Web Browser lerin Özellikler bölümüne girerek Hedef kısmındaki http://www.tuvaro.com   uzantısını ordan sileceğiz unutmayın bunu tüm yüklü web browser için yapacağız.

tuvaro com sayfasını silme

 

Resimde Görüldüğü gibi işaretli “http://www.tuvaro.com url ni kaldırıyoruz. Daha sonra bilgisayarımızda web browser lerin Ana Sayfa Ayarlarında tuvaro.com ise bunu istediğiniz web sitesine değiştire bilirsiniz. Kolay Gelsin.

 

Program Kurmadan Kaldırma : 

Daha Öncelerden hazırladığım aramasayfam video izleyerek aynen tuvaro.com için uygulayabilirsiniz metot aynıdır. sadece düzeltmelerde aramasayfam yerine tuvaro.com yazmanız yeterli olacaktır.

Arama Tags & Etiket;

tuvaro.com kaldırma, tuvaro.com silme, tuvaro.com temizleme, remove tuvaro.com, tuvaro.com nasıl silinir, tuvaro.com virüs, tuvaro.com chrome

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın