Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] trovigo.com sayfası nasıl kaldırılır?

706 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın İnternet tarayıcılarına bulaşan bu Browser hijackerler  AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işlemi yapmadan önce bunlar nasıl bulaşır kısa buna değinmek isterim. Bu gibi sahte arama motorları bilgisayarımıza indirip kurduğumuz deneme sürümleri yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. Bulaştıkları an itibariyle  İnternet tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Bu sahte arama motorları kendilerine göre arama optimasyon ile reklamları siteleri öne çıkarabilir ve zamanla bilgisayarınızı yavaşlatabilir.

Şimdi gelelim bu Trovigo.com ile ilgili kaldırma işlemine 2 tür yöntem ile bilgisayarımızdan kaldıracağız

Program kurmadan kaldırma ; 

Daha Önceleri Aramasayfam için hazırlamış olduğum video izliyerek aynen Trovigo.com için uyarlıyabiliriz. metot aynıdır sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine Trovigo.com yazarak düzetme işlemi yapmanızdır.

 

 

Program kurarak Kaldırma : 

bilgisayarımıza başta dediğim gibi AdwCleaner Programını  “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin ve kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

 

bilgisayarımıza kurduğumuz AdwCleaner ile taratmadan önce bilgisayarımızda çalışan tüm programları kapatarak bu program ile taratma işlemi yapıyoruz.

adwcleaner scanner

 

 

bilgisayarmız ile taratma işlemi yaptıkdan sonra Trovigo.com ile ilgi zararlı girdileri işaretliyoruz ve bunları Clean butonu ile siliyoruz bu işleminden sonra bilgisayarımız kendini resetliyor.

Bu işlemden sonra bilgisayarımızın İnternet Tarayıcılarını Resetlemekte fayda vardır. Bunların nasıl yapıldığı hakkında aşağıda faydali linkler mevcut.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

adw

eğer ki Bu işlemleri yapmak istemiyorsanız Masa üstünde kısayolları bulunan internet tarayıcıların Özellikler Bölümüne girerek Hedef uzantıdaki “http://www.Trovigo.com yazan kısımları siliyoruz. Bunları tüm tarayıcılar için yapıyoruz.

trovigo kaldırma - removal trovigo

 

Resimde işaretli olan uzantıyı tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Bu işlemi yaptıkdan sonra İnternet Tarayıcılarımız  Trovigo.com ayarlı ise bunları google yada bir başka siteye ayarlıyoruz. Kolay Gelsin

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın