Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Surftastic açılır reklam Virüs nasıl silinir?

374 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın İnternet Tarayıcılarını etkileyen bu Surftastic pop-up Virüsünü AdwCleaner ile temizlemeye çalışacağız. Bu gibi açılır reklam sayfaları genelde bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yazılımlar veya ücretsiz sayfalar aracılığı ile bulaşarak internet tarayıcıların yapısını değiştirir. 

Şimdi Gelelim bilgisayarımıza bulaşan bu reklam pop-up nasıl kaldıracağız. Bir kaç metot var bunları deneyelim.

Başta dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin. 

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza indirdiğimiz adwcleaner programını çalıştırmadan önce çalışan tüm programları kapatıyoruz ve adwclenaer programını çalıştırıyoruz ve Scan Butonu bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra Surftastic ile ilgili zararlı girdileri işaretleyip siliyoruz. Bilgisayarımız daha sonra kendini resetliyerek yeniden başlayacaktır.

Daha Bilgisayarımızdaki İnternet Tarayıcıları Resetliyoruz Bunun Nasıl yapıldığını Aşağıdaki butonlardan sayfasına gidebilirsiniz.

Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan

Bilgisayarımızda yüklü internet tarayıcıları resetledik den sonra bilgisayarımızı yeniden başlatabiliriz.

2- Adım : 

Bilgisayarımıza Junkware “http://www.gezginler.net/indir/junkware-removal-tool.html” adresinden indirin  Programını indiriyoruz Bilgisayarımıza indirdiğimiz bu program ile Bilgisayarımızı bir aramadan geçiyoruz.

junkware kaldırma

Bilgisayarımızda bu programla taratarak bilgisayarımızı resetliyerek yeniden başlatıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın