Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] surfcanyon.com sayfası nasıl silinir?

245 views
Sponsorlu Bağlantılar

bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorunu Adwcleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme ( demo ) yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak bilgisayarın İnternet tarayıcı yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar.bunlar zamanla bilgisayarın yavaşlamasına ve aramalarda kendi insiyatifine göre sonuçlar çıkarırlar.

Şimdi gelelim bu sahte arama motorlarını kaldırmaya , 2 yöntem ile kaldırmayı deneyeceğiz.

1-Yöntem ; program kurmadan kaldırma ; 

Daha önceleri aramasayfam için hazırladığım bu vide izleyerek aynen Surfcanyon.com içinde uygula bilirsiniz uygulama yöntemi aynıdır sadece aramasayfam yerine Surfcanyon.com  yazmanız yeterli olacaktır.

2-Yöntem Program kurarak kaldırma ;

Konu başında dediğimiz gibi Adwcleaner programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden  kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bu programı install ettik den sonra bilgisayarımızda diğer çalışan tüm programları kapatıyoruz ve taramaya başlıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Biraz bekledik den sonra Surfcanyon.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyip siliyoruz. bu silme işleminden sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

 

bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Masa üstünde yüklü İnternet tarayıcıların kısayol özelliklerine giriyoruz teker teker bu işlemleri tarayıcılarda yapacağız.

mywebfind sayfasını kaldırma

 

 

Resimde görüldüğü gibi işaretli olan http://www.Surfcanyon.com uzantısını oradan siliyoruz. Unutmayın bunu tüm tarayıcılarımızda yapıyoruz.

Daha sonra bu işlemlerden sonra Tarayıcılarımız Ana Sayfa ayarlarında Surfcanyon.com  ayarlı ise bunu google yada bir başka siteye ayarlıyoruz. Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın