Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] esinerji.com yönlendirme sayfası nasıl silinir?

368 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorlarını AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce bunun hakkında kısa bilgi vereceğim. Bu siteler bilgisayarımıza indirdiğimiz ücretsiz yada deneme amaçlı indirdiğimiz program aracılığı ile bulaşırlar böyle programları yüklerken çok dikkatli kontrol ederek yüklememiz lazımdır. bu siteler bilgisayarın internet tarayıcı yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirerek burayı kullanmayı zorlarlar.

Şimdi gelelim bu sitelerden kurtulmaya 2 yöntem deneyeceğiz ;

1-Yöntem Program kurmadan Kaldırma ;

daha önceden aramasayfam için hazırladığım bu video izleyerek aynen sinerji.com sitesi için uygulaya biliriz . yapmamız gereken burada sadece aramasayfam yerine sinerji.com yazarak düzeltmek olacaktır.

 

2-Yöntem Program Kurarak Kaldırma ; 

Başta dediğim gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresin den kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımızı taratmadan önce diğer çalışan tüm programları kapatarak aratma işlemini yapıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Taratma işlemini yaptık dan sonra sinerji.com ile ilgili tüm  girdileri işaretleyerek siliyoruz. bu silme işleminden sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra bilgisayarımızda yüklü internet tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

mywebfind sayfasını kaldırma

 

Yukarıda işaretli link gibi “http://www.sinerji.com ile ilgili uzantıyı siliyoruz. Bu işlemleri tüm tarayıcılar için gerçekleştiriyoruz

Bu işlemden sonra Tarayıcıların Ana Sayfaları sinerji.com ayarlı ise bunu google yada istediğiniz bir siteye ayarlayınız.  Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın