Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] startsear.info arama motoru nasıl silinir?

691 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını Etkileyen bu arama motorlarını AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme Başlamadan önce bu konuda biraz bahsetmek istiyorum.

Bilgisayarımıza yüklediğimiz ücretsiz yazılımlar yada deneme yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarımı etkiler sizi bu arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Peki Bu sahte arama motorlarını nasıl kaldırırız.

Bunun için izleyeceğimiz iki yol var. Bu yolları ayrı ayrı izleyebilirsiniz.

1-Adım :

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Startsear .info içinde uygulaya biliriz uygulama metod aynıdır.

2-Adım :

Konu Başında Dediğim gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyip taratacağız. Bu program ile tarama işlemi yapmadan önce diğer çalışan uygulamaları kapatalım.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımızda Bu program ile tarattık dan sonra Zararlı Girdileri Listeyecektir.

adwcleaner scanner

Startsear.info ile ilgili zararlı girdileri işaretledik den sonra Clean Butonu ile Siliyoruz. Bu işlem sonucunda bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Daha sonra Bilgisayarımızda Yüklü ( Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex) gibi tarayıcıların üzerine Gelerek Özellikler kısmına teker teker giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Resimde Görüldüğü Özellikler bölümüne girdiğimizde Hedef Kısmında “http://www.Startsear.info” uzantısını siliyoruz. sadece bu uzantıyı sileceğiz.

Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak Sonlandıralım.  Takipde Kalınız…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın