Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Klasör.exe Virüs Nasıl Temizlenir?

10.038 views
Sponsorlu Bağlantılar

Genelde Bu tür Virüsler Flash bellek gibi aracı aygıtlardan yada internet ortamından indirdiğiniz crackli yada zararlı programlar aracılığı ile bulaşarak klasörlerini etkiler , Aslında klasörlerinizi etkilemeden daha çok oluşturduğunuz klasörlerin adı ile bir exe dosyası oluştururlar.

Örnek vermek gerekirse Bir Arşiv klasörü oluşturduğunuz hemen altına Arşiv.exe adında bir dosya oluşturur böylece bilgisayarınızda bu exe virüs dosyaları hızlı bir şekilde ilerlemeye başlar.

Genelde Arkadaşlar Çareyi Format olarak düşünürler ama format atmadan çözmenin yollarını da aramaları lazım. Peki Bu çözümler Neler olabilir ?

Bilgisayarımıza ComboFix indirip Bilgisayarımızı Kontrol Etmekte fayda vardır. Amvo ile  Bilgisayar üzerindeki Zararlı Kodları bulaşacak ve İmha edecektir.

 

Son Çare olarak Dos Komutu ile Silme işlemi Yapabiliriz. Peki Bu Dos komutu ile Nasıl Yapacağız. Win +R Tuşları Çalıştır Penceresini Açıyoruz Buraya Cmd Komutumuzu yazıyoruz.

cmd

Bu Komut ile Karşımıza Dos komutu Açılacaktır. Bu Dos Komutuna       ”  attrib -h -r -s /s /d *.*   ”   tırnak işaretleri olmadan yazınız.

klasör exe dosyası temizleme

Bu komutları Yazdığınızda kalıcı bir çözüm üretecektir. Son olarak Hazırladığım bu Video ile Bu yolun pratik olarak Nasıl Yapıldığını Gösterecektir.

yukarıda video anlatımında klasör.exe virüsü nasıl silinir? bunu anlatmaya çalıştık, bu konuda umarım faydalı bir bilgi olmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın