Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] start.myplaycity.com arama motoru nasıl kaldırılır?

802 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcısını etkileyen bu arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıların yapısını değiştirir daha sonra siz tarayıcılarını kullandıkça bu arama motorunu kullanmaya zorlanırsınız. Bu zamanla can sıkıcı bir durum alır hatta tarayıcıların yavaşlamasına sebep olur. Şimdi Gelelim bu arama motoru start.myplaycity.com nasıl kaldıra bilirsiniz. Bunun için iki yol izleyeceğiz 1 adım programsız registry kayıtlarını temizleyerek diğeri ise program kurarak kaldırma şimdi adımları izleyen.

1-Adım :

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen start.myplaycity.com silmek içinde uygulaya bilirsiniz uygulama metod aynıdır. sadece siz aramasayfam yerine start.myplaycity.com yazmanız olacaktır.

 

2-Adım :

Konu başında dediğimiz gibi AdwCleaner Programı indirip kurup çalıştıracağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza adwcleaner programını kurduk dan sonra Bilgisayarımızı taratacağız.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı Scan butonu ile tarattık dan sonra bilgisayarımızdaki start.myplaycity.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

Bilgisayarımızdaki start.myplaycity.com girdilerini sildik den sonra yeniden başlayacaktır.Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Mozilla-Chrome-Explorer-Yandex yüklü tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Bilgisayarımızın tarayıcıların özelliklerine teker teker girdik den sonra http://www.start.myplaycity.com uzantılarını siliyoruz. Unutmayınız bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz.

Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfalarını Google yada Bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın