Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] searchiy.gboxapp.com arama motoru nasıl kaldırılır?

452 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Web Browser ( Tarayıcı ) etkileyen bu Arama Motorunu AdwCleaner Programı ile Kaldıracağız. Bu işleme Başlamadan önce bu virüs nasıl bulaşır ondan bahsetmek istiyorum. Bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretiz programlar aracılığı ile bulaşırlar bulaşmadan sonra ise bilgisayarın tarayıcılarını etkiler ve siz bu tarayıcıları kullandıkça bu arama motoru gelecektir. Böylece can sıkıcı bir hal alacaktır. Bunu değiştirmenin bir kaç yöntemi var bunu sizlerle paylaşacağım.

1-Adım :

Daha önceden aramasayfası için hazırladığım video izleyerek aynen Searchiy.gboxapp.com içinde uygulaya bilirsiniz. metod aynıdır.sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine Searchiy.gboxapp.com yazarak düzeltmek olacaktır.

 

2-Adım :

Konu Başında değindiğim gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile kaldıracağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza adwcleaner programı kurduk dan sonra bilgisayarımızı taratalım. Bu işlemden önce çalışan programlar var ise kapatalım.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra Searchiy.gboxapp.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek silelim.

adw

Bilgisayarımızdaki Searchiy.gboxapp.com ile ilgili girdileri sildik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Daha Tarayıcımız ( Mozilla-Explorer-Yandex-Chrome tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Tarayıcıların Özellikler bölümüne ayrı ayrı gireceğiz ve Hedef Kısmındaki ( Örnek Resim ) http://www.Searchiy.gboxapp.com uzantılarını siliyoruz. Unutmayın bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız. Bunu Ayarladık dan sonra Son olarak Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın