Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } Socket error 10004 hatası

808 views
Sponsorlu Bağlantılar

Kim : Sofa

Soru Gönder : Bilgisayarımı açtığımda socket error 10004 hatası çıkıyor.Ne yapmalıyım?

Cevap : Merhabalar Sofa , Bu hatalar genelde bilgisayarda işlem parçacıklarından kaynaklı olarak yaşanan soket hatalarından biridir. Sizde Soket error 10004 hatası yaşamaktasınız.

Bu hata Bir engelleme oluşturmaktadır , Bu soket engellemesi WSACancelBlockingCall altında toplanmaktadır . Bunun için WINSOCK.DLL dosyası ve WSOCK32.DLL dosyaları eksik olabilir bu dosyaların eksik olmasından dolayı yaşana bileceğini bu sorunları çözmek için bu dll dosyalarını bilgisayarınıza indiriyorsunuz ve işletim sistemine göre;

(Windows 95/98/Me) =  C:\Windows\System

Windows NT/2000) = C:\WINNT\System32

(Windows XP, Vista, 7) = C:\Windows\System32 klasörü içine atın.

Daha sonra Win + R çalıştır penceresine sırası ile aşağıdaki komutları yazın.

regsvr32 winsock.dll

regsvr32 wsock32.dll 

Bu komutları yazıyoruz ve Entere basıyoruz. Bu komut dll dosyalarını fixleyecektir. Son aşama bilgisayarı yeniden başlatarak tekrar bu hatayı kontrol etmek olacaktır.

Google Arama Tags – Etiketler ;

winsock.dll hatası , winsock.dll sorunu , wsock32.dll hatası , wsock32.dll sorunu , socket error 10004 sorunu , socket error 10004 nasıl düzeltilir ,  winsock.dll indir,  wsock32.dll indir , windows  7 , windows 8 , windows 10

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın