Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] smartshopping.com sayfası nasıl kaldırılır?

303 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza Bulaşan Bu Arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız . Bu işleme başlamadan önce bu konuda kısa bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımıza internet üzerinden yada herhangi yollar ile deneme yada ücretsiz programlar yüklediğimizde bulaşan ve tarayıcıların ana sayfa ayarlarını değiştiren bu sahte arama motorunu her tarayıcı açtığımızda kullanmaya zorlar.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motorunu nasıl temizleriz. Bunun için iki yol izleyeceğiz.

1-Adım:

Daha önceleri arama sayfam için hazırladığım video izleyerek aynen “smartshopping.com” içinde uyarlaya bilirsiniz. uygulama yöntemi aynısıdır.

 

2-Adım :

Konu Başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı indirip kurarak işleme başlayacağız. Tarama öncesi çalışan düğer uygulama yani programları kapatalım.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza Yükledik den sonra Scan Butonu ile Tarama işlemi yapıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı AdwCleaner programı ile tarattık dan sonra “smartshopping.com” ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz. Bu işlem sonunda bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Daha Bilgisayarımızda Yüklü olan web tarayıcıların Yandex-Chrome-Mozilla-Explorer gibi tarayıcıların Özellikler Bölümüne teker teker gireceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Özellik bölümüne girdik den sonra Hedef yazan kısımdaki “http://www.smartshopping.com” uzantısını buradan siliyoruz. BU silme işlemini tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz.

Bu işlem Sonucunda Tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye Ayarlayınız. Hepsi Bu kadar. Takipde Kalınız…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın