Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] secury-surf arama motoru nasıl kaldırılır?

266 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız Bu işlemden önce bu sahte arama motorları bilgisayarımıza Demo olarak indirdiğimiz yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarımızı etkiler siz her açtığınızda bu sahte arama motorunu kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motoru Secury-surf.com nasıl kaldıra biliriz. Bunun için iki yol izleyeceğiz.

1-Adım :

Daha önce aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Secury-surf.com içinde uygulaya biliriz. Metod aynıdır.

2-Adım :

Konu başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı indirip kuracağız. Daha sonra Bilgisayarımızı bu AdwCleaner programı ile taratacağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza kurduk dan sonra Scan butonu ile taratacağız. Unutmayınız ki diğer çalışan programlar varsa bunları kapatınız.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra Secury-surf  ile ilgili tüm zararlı girdileri işaretleyerek Cleaner butonu ile siliyoruz. Bu işlem sonucunda bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra bilgisayarda yüklü tarayıcıların Özellikler bölümüne sırası ile teker teker giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Özellikler bölümünden Hedef yazan kısımında “http://www.Secury-surf .com”  uzantısını siliyoruz. Unutmayın bunu tarayıcılardan tümüne uyguluyoruz.

Bu uzantıyı sildik den sonra Ana Sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayınız bunu tüm tarayıcılarda yapıyoruz. Bu işlem sonucunda kurtulmuş olacaksın.  Takipde Kalınız…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın