Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] v9-eu.com arama sayfası nasıl silinir?

4.130 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan Bu sahte Arama motorlarını AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bu konudan bahsetmek isterim. Bu sahte arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yazılımlar yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıların yapısını değiştirerek her sayfa açtığınızda bu arama motolarlarını kullanmaya zorlarlar. Peki Gelelim bu arama motorlarını nasıl kaldırırız.

Bu işlem için iki adım izleyecek bunları sırası ile anlatacağım.

1-Adım :

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen v9-eu.com   için uyarlaya biliriz. sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine v9-eu.com yazarak işlemlerini yapmaktır.

 

2-Adım :

Konu başında değindiğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programını indirip bu program ile tarama işlemi yapacağız.

adwcleaner scanner virus

Bu programı kurduk dan sonra Bilgisayarımızı adwcleaner programı ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

Bu program ile tarama yaptık dan sonra v9-eu.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

Bu işlemi yaptık dan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Bu işlem sonunda Bilgisayarımız yeniden açıldık dan sonra bilgisayarımızda yüklü internet tarayıcıların Özellikler bölümüne teker teker giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Özellikler bölümüne girdik den sonra Hedef kısmında http://www.v9-eu.com uzantısı siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Daha bilgisayarımızda kullandığımız tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada bir başka siteye Ayarlıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] v9-eu.com arama sayfası nasıl silinir? (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. teşekkürler. Ama hala savaş devam ediyor kurtulamadık illetten. Yazanın da allah binbir türlü belasını versin bu virüsü.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın