Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Searchult.com yönlendirme sayfasını kaldırma

357 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen arama motoru Searchult.com Bilgisayarımıza yükleyeceğimiz AdwCleaner Programı ile yada Registry kayıtlarını temizleyerek bu yönlendirme sayfasından kurtulacağız. Searchult.com hakkında biraz ön bilgi verirsek bu veya buna benzer arama motorları bilgisayarınıza deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları etkiler siz tarayıcıları kullandıkça bu arama motorlarına yönlendirilmiş olacaksınız. Şimdi gelelim bu yönlendirme sayfalarından kurtulmaya bunun için iki yöntem ile kaldıra biliriz. Birincisi registry kayıtlarını temizleyerek diğeri ise program yükleyerek şimdi gelelim bu adımları izlemeye ;

1-Adım :

Bilgisayarımızın registry kayıtlarını temizleyerek Bunun nasıl yapıldığını daha önceden aramasayfam için çektiğim video ile aynen Searchult.com yönlendirme sayfası için yapabiliriz uygulama metod aynıdır . Sadece burada Searchult.com için uyarlıyacaksınız.

2-Adım :

Konu Başında dediğim gibi bilgisayarımızdaki AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu program ile bilgisayarımızı taratmadan önce diğer çalışan programlar var ise bunları kapatmakta fayda vardır. Aşağıdaki video AdwCleaner programını nasıl kullanmanız hakkında kısa bir fikir verecektir.

 

Bilgisayarımızı bu program ile tarattık dan sonra bilgisayarımız yeniden ayarları alması için resetleyerek yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü Mozilla-Yandex-Explorer-Chrome tarayıcıların Özellikler bölümüne gireceğiz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi özellikler bölümüne girdiğimizde Hedef bölümündeki http://www.Searchult.com uzantısı tarayıcımız dan siliyoruz. Unutmayınız bunu bilgisayarda yüklü tüm tarayıcılardan kaldıracağız.

Son olarak Bilgisayarımızın tarayıcılarını Google yada Bir başka siteye ayarlayarak işlemi sonlandırıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın