Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] searchpage.com yönlendirme sayfasını kaldırma

289 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımda  Searchpage.com arama motorunu nasıl kaldırırız bunun hakkında bilgi vermek istiyorum. Bu sahte arama motorlarını AdwCleaner Programı aracılığı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yazılımlar yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak internet tarayıcıların yapısını değiştirilir ve siz tarayıcı açtıkca bu arama motorlarına yönlendirilirsiniz.

Şimdi Gelelim bu arama motoru olacak  Searchpage.com nasıl sileriz ? bunun için iki yol izleyeceğiz .

 

1-Adım :

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen  Searchpage.com sitesi için uyarlıyacağız uygulama metod aynıdır.sizin yapmanız gereken sadece aramasayfam yerine  Searchpage.com sitesini yazmak.

 

2-Adım :

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı indireceğiz ve bilgisayarımızı bu program ile taratacağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımızı Bu program ile taratma dan önce diğer çalışan programları kapatınız ve öyle zararlı kodları taratınız.

 

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarınızı tarattık dan sonra Searchpage.com  ile ilgili zararlı kodları işaretleyerek siliniz.

adw

Bilgisayarımız tarama işleminden ve Searchpage.com  ile ilgili zararlı kodları işaretleyerek sildik den sonra yeniden başlayacaktır. Bu işlemden sonra Bilgisayarımızda yüklü Mozilla-Yandex-Explorer-Chrome tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Bilgisayarımızda yüklü tarayıcıların özellikler bölümüne girdik den sonra yukarıda örnek resimde olduğu gibi http:///www.Searchpage.com  uzantısını tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda ayrı ayrı yapacağız. Son olarak ise Bu tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada bir Başka istediğiniz siteye değiştirebilirsiniz. Hepsi Bu kadar.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın