Sponsorlu Bağlantılar

Free Dos nedir?

669 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Bu yazımda yeni bilgisayar alırken karşınıza sıkça çıkan karşılaştığınız özellikler kısmında işletim sistemi Free Dos yazmaktadır. Bu konumuzda Free Dos nedir onun hakkında kısa bilgi vermek istiyorum.

FreeDos Nedir? 

Alacağınız işletim sisteminde FreeDos yazılı ise bilesiniz ki o bilgisayarda bir işletim sistemi yani ( Xp-Win 7-Win 8 gibi ) işletim sistemi kurulu değildir.

Microsoft’un M-sDos işletim sistemi 1999 yılında geliştirmeyi durdurmuş , Bu nedenle dos işletim sistemini yaşatmak amaçlı olarak açık kaynaklı GNU ( genel kamu lisansı ) ile ücretsiz olarak devam eden Dos tabanlı bir sistemdir.

Özellikleri arasında Free ( ücretsiz ) olması, Dos Tabanlı olması,Açık Kod kaynaklı olması,uzun dosya isimlerini ve Fat32 dosya yapısını desteklemektedir Usb Desteği vardır.

FreeDos Ekran Görüntüsü :

freedos nedir - freedos ne işe yarar

 

Birde şöyle kısa bir dipnot vermek gerekebilir. bilgisayar üreticisi firmalar satış maliyetlerini düşürmek için işletim sistemi yüklemeden satarak düşük fiyatlara satabiliyorlar. Siz freedos aldık dan sonra işletim sistemini sonradan ücret ödeyerek bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın