Sponsorlu Bağlantılar

atajitos.com yönlendirme sayfasını kaldırma

400 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen Atajitos.com arama motorunu bilgisayarımıza kuracağımız AdwCleaner programı ile kaldıracağız. bu işleme başlamadan biraz ön bilgi vermek istiyorum. Bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarımızı etkiler siz tarayıcıları her kullandığınızda sizi bu arama motorlarına yönlendirirler ve böylece bu tarayıcı gasbını kullanmış olursunuz.

Şimdi gelelim Atajitos.com arama motorunu nasıl temizleyeriz ? bunun için iki farklı yol denememiz gerekir bununla ilgili olarak aşağıdaki adımları izleyelim.

1-Adım ;

Bilgisayarımızın registry kayıtlarını manuel olarak temizleyeceğiz bunun için önceden hazırladığım aramasayfam video izleyerek aynen Atajitos.com içinde uygulaya biliriz.

2-Adım ; 

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programını yükleyerek bu program ile tarama yapacağız. Bu program ile tarama yapmadan önce diğer çalışan programları kapatmanız da fayda vardır.

 

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

 

Bilgisayarınızı bu program ile tarattık dan sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktır. Bilgisayar yeniden başladık dan sonra silinen dosyalar hakkında size bir rapor halinde verecektir.

adw

 

Bilgisayarımızda yüklü olan tarayıcıların ( Mozilla-explorer-yandex-chrome ) bu tarayıcıların özellikler bölümüne teker teker giriyoruz .

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Yukarıda örnek resimde olduğu gibi özellikler bölümünde hedef  kısmında http://www.atajitos.com  uzantısını siliyoruz. bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız. daha sonra son işlem olarak tarayıcıların anasayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak işlemi sonlandıracağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın