Sponsorlu Bağlantılar

rsearch.shopathome.com sayfası nasıl kaldırılır?

343 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza Bulaşan Bu Sahte Arama motorunu AdwClaner program ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz bu konudan bahsetmek istiyorum. Bilgisayarınıza indirdiğimiz Demo yada  Ücretsiz Yazılımlar aracılığı bulaşarak bilgisayarınızın İnternet tarayıcısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Gelelim Bu sahte arama motoru rsearch.shopathome.com  nasıl kaldırılır?

1-Adım Bilgisayarımızın Registry Kayıtlarını Temizleyerek Kaldırma :

Bu adımda daha önceden hazırladığım aramasayfam için video izleyerek aynen rsearch.shopathome.com  için uygulayabilirsiniz. Uygulama teknik aynıdır sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine rsearch.shopathome.com  yazmak olacaktır.

 

2-Adım Bilgisayarımıza Program Kurarak Kaldırma

Başta Dediğimiz Gibi bilgisayarımıza AdwCleanerhttp://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin ve kurunuz. Bu programı kurduk dan sonra Diğer çalışan tüm programları kapatarak tarama işlemini yapacağız.

adwcleaner scanner virus

Scan Butonu ile Bilgisayarımızı Taratma işlemini yapıyoruz.

 

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızda Tarama işlemi Yaptık dan sonra “rsearch.shopathome.com” ile ilgili zararlı Girdileri işaretleyip Siliyoruz.

adw

Bu işlem Sonucunda Bilgisayarımız Yeniden Başlayacak Bu işlem sonunda Masa Üstünde bulunan Bilgisayarımızda Yüklü İnternet Tarayıcıların Kısayol Özelliklerine Giriyoruz. Not : Bunu Tüm tarayıcılarda yapacağız.

search alot kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi İşaretli linki “http://www.rsearch.shopathome.com”  uzantısını Tüm tarayıcılardan Siliyoruz. Bu işlem sonunda Tararayıcıların Ana Sayfa Ayarlarında eğer ki rsearch.shopathome.com  ayarlı ise Bunu Google Yada Bir başka siteye Ayarlayarak Kapatıyoruz. Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın