Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] rocket-find .com arama motorunu kaldırma

81 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını gasp eden bu sahte arama motorunu Adwcleaner programı ile temizleyeceğiz . Bu işleme başlamadan önce biraz bu konu hakkında bilgi vereceğim.

bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yada ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıların yapısını etkileyen bu sahte arama motorları tarayıcı her kullandığımızda bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Şimdi gelelim bu sahte arama motorlarını nasıl temizleriz. Bunun için iki yol izleyeceğiz Adımları izleyerek bu işlemi yapabiliriz.

 

1-Adım :

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Rocket-find .com için uygulaya biliriz. uygulama metod aynıdır.

 

2-Adım :

Konu Başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı yükleyeceğiz. bu işlemden Sonra Bilgisayarımızı taratacağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza Bu programı indirdik den sonra Bilgisayarımızda tarama işlemini yapmadan önce diğer çalışan programları kapatalım. Daha Sonra Scan Butonu ile tarama işlemi yapalım.

adwcleaner scanner

 

Bu işlemi yaptık dan sonra Bilgisayarımızda Rocket-find .com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek sileceğiz. Bu işlem sonunda bilgisayarımız yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü Tarayıcıların Mozilla-Chrome-Explorer-Yandex gibi tarayıcıların özelliklerine teker teker giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde olduğu gibi Hedef kısmında görüldüğü gibi “http://www.Rocket-find .com uzantılarını tüm tarayıcıları dan temizliyoruz. Son işlem olarak Tarayıcıların Ana Sayfalarını google yada bir başka siteye ayarlıyoruz.

Bu işlemleri sırası ile uyguladığınızda Rocket-find .com arama motorundan kurtulacaksınız. Takipde Kalınız….

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın