Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] soraxi.com arama motoru kaldırma

94 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarın Tarayıcılarını Etkileyen Bu sahte Arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce biraz kısa bilgi vermekte fayda görüyorum.

Bu sahte arama motoru Soraxi.com bilgisayarımıza internet üzerinden indirdiğimiz ücretsiz yazılımlar yada deneme yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcıları etkiler ve sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Böyle tarayıcı her açtınız da bu arama motorlarını kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motorlarını nasıl kaldırabiliriz. bunun için iki yol izleyeceğiz. Bu adımları izleyebilirsiniz.

 

1-Adım :

Daha önceleri aramasayfam için hazırladığım video aynen Soraxi.com içindede uygulaya biliriz uygulama metod aynıdır.

2-Adım :

Konu başında değindiğimiz gibi AdwCleaner programı indirip kuracağız.

adwcleaner scanner virus

 

Bu programı bilgisayarımıza kurduk dan sonra Diğer uygulamaları kapatarak Bu program ile tarama yapacağız.

adwcleaner scanner

Bu program ile tarama yaptık dan sonra Soraxi.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz. Daha sonra bilgisayar kendini yeniden başlatacaktır.

adw

bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarımızda yüklü tarayıcıların ( Yandex-Mozilla-Explorer-Chrome) tarayıcıların Özellikler kısmına giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Özellikler kısmındaki Hedef kısmındaki “http://www.Soraxi.com” uzantısını siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz.Son olarak Bu tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye Ayarlayınız. Takip de Kalınız…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın