Sponsorlu Bağlantılar

Quick start arama motoru nasıl kaldırılır?

3.985 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcılarını etkileyen bu sahte arama motorunu AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan  önce bu konudan biraz bahsetmek istiyorum. Bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcının yapısını değiştirirler. Böylece tarayıcıları kullandıkça sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirilir ve sizi bu sahte arama motorlarına kullanmaya zorlarlar.

Şimdi Bu Quick Start arama motorunu iki yol ile kaldırmaya deneyeceğiz. Bunlardan birincisi program kurmadan diğeri kurarak ;

Program kurmadan Kaldırma ;

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Quick Start için uygulaya biliriz uygulama metot aynıdır sadece aramasayfam yerine Quick Start yazarak düzeltmeleri yapmaktır.

Şuan Youtube Hizmeti Kapalı olduğu için video yerleştirimi yapamıyoruz. ilerleyen zamanda video eklenecektir. isteye video Link yollarım.

 

Program Kurarak Kaldırma ;

Konu başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresi üzerinden kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza AdwCleaner programını kurduk dan sonra Bilgisayarımızı taratıyoruz yalınız bu işlem için diğer çalışan uygulamaları kapatarak taratmak da fayda vardır.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra Quick Start ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliniz. Bilgisayarımız bu işlem sonucunda yeniden başlayacaktır.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Yüklü tarayıcıların Özelliklerine teker teker giriyoruz. bunu tüm tarayıcılarda ayrı ayrı uygulayacağız.

removal search.starnow

 

Tarayıcıların özellikler bölümüne girdik den sonra Hedef yazan kısımdan Quick Start uzantısı kaldıracağız . yukarı örnek resimde olduğu gibi, bunu tüm tarayıcılarda yapacağız. Daha sonra tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarına girerek google yada bir başka siteye ayarlayınız. Kolay Gelsin…

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Quick start arama motoru nasıl kaldırılır? (3 Yorum)

Yorum Yaz

  1. abi bana acil gerekli abim virüs bulaştı deyip pc yi formata gönderir o yüzden acilen bana video linkini atarmısın o olmassa proglamla deniycem

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın