Sponsorlu Bağlantılar

[Yeni Yazı] Facebook’da Kodmatik Nedir Ne işe Yarar

677 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilindiği gibi en popüler sosyal ağlardan facebook artık hayatımızın bir parçası oldu, her şeyi facebook’dan takip eder olduk ,yediğimiz yemeklerin resimlerine kadar paylaşır olduk, bu kdar popüler olan bu site’de kıymetini bildiği için kullanıcıların güvenliğini her geçen gün biraz daha artırmaktadir.

Facebook Login yani Giriş Güvenliğini Artırmak için Kodmatik uygulamasını getirmiştir , Facebook ait bir güvenlik uygulamasıdır. 30 saniye’de bir güvenlik kodu oluşturur Girişi onaylarını açtığınızda kısa sms beklemeden size bu kodlar sayesinde giriş yapabilirsiniz.

Yani örnek verecek olursak Bir inernet bankacılığına giriş yaptığınızda şifrematik gibi size şifre üretiyor olmasıdır.

 

Size Anlık şifre üretmesi ile her girdiğinizde size değişik şifreler üreteceği için sabit bir şifreden iyidir. Kodmatikde aynı şeydir. Facebok üzerinden Kodmatik aktif  ederek iphone kullanıcıları için Kodmatik kullanarak girişinizi şifreli olarak güvenli şekilde girebilirsiniz.

 

Kodmatik sistemini aktif ettikden sonra İphone üzerinden ise Diğer > Ekranın sağında Kodmatik Dokunun Etkinleştirme talimatı izleyerek açabilirsiniz.

Android  Üzerinden ise Sol üst köşedeki simgesine giriyorsunuz aşağı tarafdaki Kodmatik yazan yere giriyorsunuz ve talimatlar doğrultusunda işlemi yapabiliyorsunuz.

Eğerki Kodmatik iptal etmek kapatmak istiyorsanız ilk resimde görüldüğü gibi aktif ettiğimiz yerden tekrar pasif edebiliriz.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın