Sponsorlu Bağlantılar

Cryptorbit Virus Nasıl Temizlenir?

404 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşarak Dosyaları kilitleyen ve sizden para talebinde bulunan bu virüs tehlike sınıfda dır. Bu virüs bulaştık dan sonra office dosyalarına doc,xls,ppt gibi uzantılı dosyalara aynı zamanda jpg,png,pdf gibi dosyaları kilitler bu kilit açmak için 500 $ gibi para talebinde bulunurlar böylece sizi dolandırmış olurlar.

bu gibi virüs yazılımlar bilgisayarınıza hacklenmiş sitelerden yada ücretsiz veya deneme yazılımlardan bulaşırlar bulaştıkları da etkilenirsiniz. Şimdi gelelim bu yazılımlardan Nasıl kurtuluruz.

 

Bu virüsü Temizlemek için Başlat > Çalıştır > Denetim Masası > burada bilinmeyen programları kaldırınız.

bilgisayarınıza StopZilla Programını “http://www.tamindir.com/stopzilla-44/” adresinden indiriyoruz. Bu program ile bilgisayarınızı güvenli Mod’da açıp taratmanız gerekmektesiniz. bilgisayarınızın güvenli Mod girmesi için açılışta F8 tuşuna basarak açabilirsiniz.

Bu işlemi yaptık dan sonra bilgisayarınıza Malwarebyte programı “http://www.gezginler.net/indir/malwarebytes-anti-malware.html” adresinden indirip Geniş bir kapsamlı aratma yaparak Zararlı yazılımlardan kurtulunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın