Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] quick-seeker.com sayfası nasıl kaldırılır?

362 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bu Sahte Arama motorunu bilgisayarımıza indireceğimiz AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu işlemi yapmadan önce biraz bilgi vermek istiyorum. bu Siteler bilgisayarımıza indirdiğimiz demo veya ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak web tarayıcılarınızın yapısını değiştirir ve sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirerek burayı kullanmanıza zorlarlar.

Bu siteyi iki yol ile kaldırabiliriz.

Program kurmadan Kaldırma : 

Aramasayfam için hazırladığım bu video izleyerek aynen Quick-Seeker.com  sitesi için uyarlayabilirsiniz. Metod aynı sadece aramasayfam yerine Quick-Seeker.com  yazarak yapacaksınız.

 

Program Kurarak Kaldırma : 

Başta dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indir ve kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

bilgisayara kurdukdan sonra bu program dışında çalışan tüm programları kapatarak AdwCleaner ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

bilgisayarımızı tarattıktan sonra Quick-Seeker.com ile ilgili tüm girdileri işaretleyip siliyoruz. Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

bilgisayarımız yenide başladıkdan sonra bilgisayarımızda yüklü web browser lerin masaüstündeki kısayol larının özellikler bölümüne giriyoruz

adw

 

Özellikler bölümündeki hedef ‘deki http://www.Quick-Seeker.com link siliyoruz.

Quick-Seeker sitesini kaldırma

 

Resimde görüldüğü gibi işaretli link siliyoruz.

Daha web Tarayıcılarımızın Ana sayfa Ayarlarında Quick-Seeker.com var ise bunu google yada bir başka siteye ayarlıyoruz. Böylelikle bu siteden kurtulmuş oluyoruz. Kolay gelsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın