Sponsorlu Bağlantılar

Dosya kopyalarken yönetici onayı nasıl düzelir?

1.709 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınızda bazı dosyaları kopyalar iken yönetici izini istiyor , her kopyalama işlemi gerçekleştirdiğiniz can sıkıcı bir hal alan bu durum dan nasıl kurtulurum ? Sizlerden gelen bu sorun aslında Windows Kullanıcı izinleri ile ilgili olan durumdan kurtulmak için bazı registry kayıtlarından düzenlemeler gerekmektedir.

UAC ayarlarını değiştirmeniz gerekecektir bunun için Kullanıcı Hesap Denetimi   ( UAC ) Ayarlarını ilk önce kapatınız bunun için Buradaki Konu başlığını inceleyebilirsiniz.

daha sonra registry kayıtlarından düzeltmek için Win + R çalıştır penceresini açarak Regedit komutunu yazıyoruz ve kayıt defterini açıyoruz.  ”  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System ”  adımlarını izleyelim. Buraya kadar geldik den sonra sağ tarafdaki panelde EnableLUA yazan kısım üzerine gelerek faremizin sağ tuşu ile değiştir diyoruz buradaki değeri 1 ken 0 olarak değiştir diyoruz .

Daha sonra bilgisayarımızdaki ayarları doğru algılaması için yeniden başlatıyoruz veya Win + R çalıştır penceresinde gpupdate komutunu yazarak enterliyoruz ilke güncelleştirmesi yaparak  daha sonra kopyalama işlemini tekrar deneyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın