Sponsorlu Bağlantılar

{ Çözüldü } Machine_Check_Exception Hatası

4.871 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarlar stabil çalışırken ya bir sürücü güncellemesi veya Windows update yaptığınız zaman mutlaka bir sıkıntı çıkarırlar sürücü uyumsuzluğu nedeni ile Machine_Check_Exception mavi ekran hatası veya buna benzer arızalar alır. Bu hatalar genelde işlemci kaynaklı görünmektedir.

işlemcinin fazla ısınmasından kaynaklı olabileceği gibi soğutucu fanlarının düzgün takılmamasından kaynaklı da olabilir. Diğer bir unsur bilgisayarda Ramlerden sorunlu var ise bunlarda yapabilir.

Bilgisayarınızda Bir aşırı yüklenme oldu ise yani bir hız aşımı yaptınız ise overclock gibi bundan dolayı işlemcinin fazla ısınmasına sebep olduğu için olabilir . Bunun için böyle bir şey var ise soğutucu fanlarını güçlendirin . Termal macunu kontrol edin eksik ise tamamlayın.

Ram yuvalarını toz var ise temizleyiniz , Ram ( bellek ) slotlarını silgi ile temizleyiniz ve yuvaya takınız. Ramleri teker teker takarak deneyiniz bozukluk var ise bununla tespit edebilirsiniz. Bellek’te erişim sınırlaması var ise okuyamayacağı için böyle bir sorun ile karşılaşırsınız. Bunu gözden geçiriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{ Çözüldü } Machine_Check_Exception Hatası (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Adem kardeşim bu konu ile ilgili küçük bir katkı
    illegal windows kullanımlarında çok nadirde olsa aktivasyon sonrası bu durumortaya çıkabilmekte.
    Remove VAT ile çözülebiliyor sorun.
    aktivasyon yapmak yerine aktivasyon toolu kaldırmak
    (2 kez başıma geldi)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın