Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Lab.trovi.com arama motorunu kaldırma

717 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Tarayıcını Gasp eden bu Hijacks Lab.trovi.com arama motorunu AdwCleaner Programı ile Kaldıracağız. Bu sahte arama motorları bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme veya ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. Tarayıcıları etkileyen bu sahte arama motoru sizi devamlı Lab.trovi.com yönlendirerek bu sayfayı kullanmanızı zorlar.

şimdi gelelim bu sahte arama motorunu nasıl kaldıracağımıza bunun için adımları izleyerek Kaldırmaya ;

1-ADIM : 

Bilgisayarımızdaki Registry Kayıtlarını temizleyerek kurtulabiliriz. bunun için Registry kayıtlarını temizlemek için aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen Lab.trovi.com arama motoru için de uygulaya biliriz. uygulama metot aynıdır.

2-ADIM : 

Konu Başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programı kurarak başlayacağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza AdwCleaner programı kurduk dan sonra Bilgisayarınızı bu program ile taratacağız bu işlem öncesinde diğer çalışan programları kapatmak da fayda vardır.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı AdwCleaner programı ile tarattık dan sonra  Lab.trovi.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek bunları silelim.

adw

 

Zararlı Girdileri Sildik den sonra Bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. bilgisayarımızda Yüklü var olan Mozilla-Explorer-Chrome-Yandex gibi tarayıcıların Özellikler bölümüne giriyoruz. Bunu ayrı ayrı tüm yüklü tarayıcılarda uygulayacağız.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

yukarıda örnek resimde olduğu gibi tarayıcıların özellikler kısmında hedef yazan kısımda http://www. lab.trovi.com uzantısı siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız. Son olarak tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak sonlandırıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın