Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Klavye Tuşlarına Basınca Değişik Karakter Çıkıyor

3.673 views
Sponsorlu Bağlantılar

Genelde bu karakter hatası bilgisayarınızda yanlış bir tuşa basma ile gelir , Yanlış bir tuşa bastığınızda Klavye düzeni İngiliz diline geçerek klavye tuşlarına bastığınızda değişik karakterler çıkmaya başlar , dizüstü bilgisayarlarda rakam yerine karakterler çıkmaya başlar bu bunu düzeltmenin aslında çok kolay yolu var bunu nasıl düzelte biliriz tabi ki Alt + Shift tuşu ile bu tuşlara birlikte bastığınızda TR-EN dil durumu değişecektir bunu siz TR aldınız da klavye düzenini tam kullanmış olacaksınız.

klavye Dil Çubuğu

Dil Çubuğu Görev çubuğunuzun sağ alt kısmı altında görebilirsiniz isterseniz burayı mouse ile düzeltebilirsiniz isterseniz dediğim gibi Alt + Shift tuş yardımı ile otomatik olarak değiştireceksiniz.

Birde Harf yerine Rakam çıkıyor ise bunun çözümü de FN + NUM tuşları düzeltebilirsiniz. FN tuşu rengi Mavi olduğu için klavye üzerinde Mavi Renkli karakterleri FN ile birlikte çıkarabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[ Çözüldü ] Klavye Tuşlarına Basınca Değişik Karakter Çıkıyor (8 Yorum)

Yorum Yaz

  1. merhaba klavyede ki harflerin üzerinde ki rakamlara basınca !’^^+^+%/(())=?= bu şekillerden çıkıyor nasıl düzelte bilirim lütfen yardımcı olun lütfenn

  2. Masaüstü bilgisayar imin klavyesin de bazi harflere basinca 441 gibi seyler yaziyo nasil düzeltebilirim veya kavyeye nası reset atarim

    • merhaba, klavyeye reset atılmaz, klavyeyi bir başka bilgisayarda deneme şansı var mı? başka bilgisayarda aynı sorun yaşanıyorsa klavye bozuk demektir yeni bir klavye alabilirsiniz. Fakat başka bilgisayarda sorun yaşanmıyorsa kendi kullandığınız bilgisayarda teknik yazılımsal bir sorun vardır bunu çözmeye çalışalım.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın