Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Kayıt Defteri ( Regedit.exe ) Açılmıyor.!

10.688 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımda regedit.exe hatası hakkında bilgi vereceğim. Bilgisayarımıza yüklediğimiz programlar , crackli dosyalar ile bilgisayarımızın sistem dosyaları ve sistem araç dosyalarını çalışamaz hale getirirler bu sorunların başında Görev Yöneticisi Alt + Ctrl + Del tuşlarına bastığımızda çalışmaz durumda olması veya Regedit.exe ( Kayıt Defteri ) açmıyor hatası alabiliriz.

Bizde Bu sorunların çözümü için neler yapılacağını sizlere paylaşacağım. Bu Regedit.exe hatasını bir kaç değişik yöntem ile çözmeye çalışalım. Aşağıdaki Adımlar size yardımcı olacaktır.

1-Adım ;

İlk adım Program yükleyerek çözüme ulaşalım Bunun için Bilgisayarımıza WPCA Programı indirip kuracağız. Bu program ile Kayıt Defteri ( Regedit ) hatasını Fixleme yapacağız.

WPCA İNDİR “http://www.wisecleaner.com/soft/WPCASetup.exe” adresini tarayıcıya yapıştırın ve indirin.

Bu program ile Sizlere bir çok hatanın düzeltilmesi ile ilgili olarak çözümler sunacaktır.

2-Adım ;

Bilgisayarınıza Bulaşan Virüslerden kaynaklı olacağını düşünerek Bilgisayarınıza Advanced System Care Programı ile bilgisayarınızı taratarak Bilgisayarınızın virüs temizliğini yapınız.

ADVANCED İNDİR “http://www.tamindir.com/advanced-systemcare/” adresini tarayıcıya yapıştırın ve indirin.

3-Adım ;

Win + R Tuşları çalıştır penceresini açıyoruz. Buraya gpedit.msc komutu ile bilgisayarımızın ayarlarının yapıldığı kısma geçelim.

Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Ctrl+Alt+Delete > Görev Yöneticisini Devre Kaldır ( Yapılandırılmadı )  ayarında olması gerekmektedir.

4-Adım ;

 Win + R Tuşları ile Çalıştır Penceresini açıyoruz ve buraya ;

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

Çalıştır Penceresine yapıştırıyoruz ve Enterliyoruz.

5-Adım ;

Bilgisayarınıza Yeni bir Kullanıcı Hesabı açınız , Bilgisayarınızın kullanıcısı Kayıt Defterinin açılmasını kısıtlıyor olabilir. O yüzden yeni bir kullanıcı açmayı deneyiniz.

Arama Tags & Etiket ;

regedit.exe açmıyor , regedit çalışmıyor , regedit hatası , regedit sorunu , regedit çalıştırma hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[ Çözüldü ] Kayıt Defteri ( Regedit.exe ) Açılmıyor.! (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba Hocam, 3. ve 4. adımları denedim. Açılan pencereler açıldığı anda otomatik olarak kapatıldı. Virüs girdiğinden şüpheleniyorum. Çünkü birkaç kısayolu kafasına göre sildi bilgisayar şuan yeni kısayol oluşturduğumda ise yenileye tıklar tıklamaz siliniyor. Lütfen en kesin yolu söyler misiniz hocam.

  2. Eywlh hocam saolasın Çözüldü sabahtandır ugrasıyorum 1 tek tıkla çözdüm sayende güzel insan <2

  3. Kayıt defterini C den d ye aldım sadece internet sayfalarına giriş yapabiliyorum onun haricinde setup dosyaları falan açılmıyor nasıl düzeltebilirim lütfen yardım win 10

  4. merhaba ben 3 adım win -r tuşlarına a
    bastım ve sonrasında verdiginiz yazıyı kopyaldım ama ama açılmadı

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın