Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Kayıt Defteri ( Regedit.exe ) Açılmıyor.!

Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımda regedit.exe hatası hakkında bilgi vereceğim. Bilgisayarımıza yüklediğimiz programlar , crackli dosyalar ile bilgisayarımızın sistem dosyaları ve sistem araç dosyalarını çalışamaz hale getirirler bu sorunların başında Görev Yöneticisi Alt + Ctrl + Del tuşlarına bastığımızda çalışmaz durumda olması veya Regedit.exe ( Kayıt Defteri ) açmıyor hatası alabiliriz.

Bizde Bu sorunların çözümü için neler yapılacağını sizlere paylaşacağım. Bu Regedit.exe hatasını bir kaç değişik yöntem ile çözmeye çalışalım. Aşağıdaki Adımlar size yardımcı olacaktır.

1-Adım ;

İlk adım Program yükleyerek çözüme ulaşalım Bunun için Bilgisayarımıza WPCA Programı indirip kuracağız. Bu program ile Kayıt Defteri ( Regedit ) hatasını Fixleme yapacağız.

WPCA İNDİR “http://www.wisecleaner.com/soft/WPCASetup.exe” adresini tarayıcıya yapıştırın ve indirin.

Bu program ile Sizlere bir çok hatanın düzeltilmesi ile ilgili olarak çözümler sunacaktır.

2-Adım ;

Bilgisayarınıza Bulaşan Virüslerden kaynaklı olacağını düşünerek Bilgisayarınıza Advanced System Care Programı ile bilgisayarınızı taratarak Bilgisayarınızın virüs temizliğini yapınız.

ADVANCED İNDİR “http://www.tamindir.com/advanced-systemcare/” adresini tarayıcıya yapıştırın ve indirin.

3-Adım ;

Win + R Tuşları çalıştır penceresini açıyoruz. Buraya gpedit.msc komutu ile bilgisayarımızın ayarlarının yapıldığı kısma geçelim.

Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Ctrl+Alt+Delete > Görev Yöneticisini Devre Kaldır ( Yapılandırılmadı )  ayarında olması gerekmektedir.

4-Adım ;

 Win + R Tuşları ile Çalıştır Penceresini açıyoruz ve buraya ;

REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Pol icies\System /v DisableRegistryTools /t REG_DWORD /d 0 /f

Çalıştır Penceresine yapıştırıyoruz ve Enterliyoruz.

5-Adım ;

Bilgisayarınıza Yeni bir Kullanıcı Hesabı açınız , Bilgisayarınızın kullanıcısı Kayıt Defterinin açılmasını kısıtlıyor olabilir. O yüzden yeni bir kullanıcı açmayı deneyiniz.

Arama Tags & Etiket ;

regedit.exe açmıyor , regedit çalışmıyor , regedit hatası , regedit sorunu , regedit çalıştırma hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın