Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Jollywallet Reklam Virüsünü Kaldırma

3.930 views
Sponsorlu Bağlantılar

bilgisayarımıza bulaşan bu reklam sayfasını AdwCleaner ve Malwarebyte indirip kurarak kaldırmayı deneyeceğiz. Bu işleme başlamadan önce bilgisayarımıza bulaşan bu reklam sayfası e-ticaret sitelerine girdiğimizde sağ üst de yeşil zemin üzerinde Jollywallet reklamlarını görürsünüz.

Bu Zamanlar bilgisayarların yavaşlamasına ve canınızı sıkmaya başlar. şimdi gelelim bu reklam sayfasını nasıl kaldıracağız.

Bilgisayarımızın Denetim Masasına girelim Program / Ekle Kaldır kısmında bilmediğimiz Programlar varsa bunları kaldıralım. gözünüze çarpan viruslu tahmin ettiğiniz tüm programları kaldıralım.

Daha Sonra Başta Dediğimiz gibi AdWCleaner Programını bilgisayarımıza “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinden indirin ve kurunuz

adwcleaner scanner virus

bilgisayarımıza indirdiğimiz AdwCleaner Programı ile Scan butonu ile bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızla Tarattık’dan sonra Jollywallet ile ilgili zararlı girdileri işaretleyip siliyoruz. Bu arada bilgisayarımız yeniden başlatılacaktır.

Bu işlemi yaptık’dan sonra Bilgisayarımızdaki internet tarayıcıların ayarlarını Sıfırlayacağız.

Mozilla Tarayıcısının Ayarını Resetleme için Yardım > Sorun giderme > Tarayıcı Sıfırlama Buradan sıfırlıyoruz.

Google Chrome Tarayıcısını Nasıl sıfırlamak için Buradan Öğrenebilirsiniz.

İnternet Explorer Sıfırlamak için Buradan Öğrenebilirsiniz. İnternet Tarayıcıların Ayarlarını Fabrika Ayarlarına geri Döndürün. Bu Sıfırlama İşlemlerini yaptık’dan sonra bilgisayarımıza Konu Başında dediğimiz gibi Malwarebyte Programını indirip Bilgisayarımızı Güvenli Mod da taratma işlemi yapıyoruz. Son olarak ise Bilgisayarımızı StopZilla Programı ile taratmak da fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] Jollywallet Reklam Virüsünü Kaldırma (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bu tür sorunlar mail yoluyla iletişim yoluyla gelen sorulardır, böyle konu başlıkları bir çok site içeriğinde yer alıyor burayada yazdığım tamamen kendime özgü cevaplardır. kopyalama yapıştırma olmuyor

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın