Sponsorlu Bağlantılar

Bad Sector Nedir? Bad Sector nasıl düzeltilir?

2.358 views
Sponsorlu Bağlantılar

Harddisk yani bilgisayar yüklenen işlenen kayıtların tutulduğu yerdir. Harddisk yapısında ise bir çok sector vardır bilgiler bu sektörlere üzerine yazılarak buralarda tutulur bu sektörlerde eğer ki bir bozukluk olursa  buna Bad Sector adı verilir.

Bad Sektorun oluşma sebepleri nelerdir diye soracak olursak ?

  • 55 Dereceden fazla ısınırsa bu tehlikeli olabilir.
  • Nemli ortamlar bunada yol açabilir.
  • Zamanla kullanımdan dolayı
  • Disk yere düşürerek oluşan bad sektörler
  • Üretimden kaynaklı

Genelde Bad Sektörler fiziksel kaynaklı olarak görülür.

Bad Sektör Nasıl Düzeltilir ?

Eğer ki üretim kaynaklı ise garanti kapsamında bunu geri iade yada garantiye göndere bilirsiniz. Disklerinizi bir yerden bire götürürken son derece dikkatli olmalısınız fiziksel olarak alacağı bir darbe ile bad sektörler doğura bilir.

Şimdi Gelelim Bunu Program Yardımı ile Düzeltmeye Bu program adı Hd Tune bunu indirip Bad Sector olarak Dosyaları düzeltebilirsiniz. diğer Bir program ismi ise AKTİVE KİLL DİSK bu program ile de aynen diskimiz üzerinde bad sektörleri düzeltme yapabilirsiniz.

Arama Tags & Etiket;

bad sector nasıl onarılır, bad sector tamir etme, bad sector ne demek, bad sector nedir, bad sector ne işe yarar, bad sector onarım, bad sector nasıl tamir edilir

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın