Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] istart123.com arama motorunu kaldırma

311 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen bu sahte arama motorunu AdwCleaner ile kaldıracağız. Bu sahte arama motoru bilgisayarımıza deneme yazılımları yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcı etkiler ve sizin bu arama motorunu kullanmaya zorlarlar  Peki istart123.com arama motorunu nasıl kaldıracağız. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.

1-Adım :

Bilgisayarımızın registry kayıtlarından istart123.com urlsini kaldıracağız. Bunun için aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen istart123.com sitesi içinde uygulaya biliriz. uygulama metod aynıdır.

2-Adım :

Konu başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner kuracağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza kurduğumuz AdwCleaner ile bilgisayarımızı taratma dan önce diğer çalışan programları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra istart123.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek siliyoruz.

adw

Bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü var olan explorer-Mozilla-Chrome-Yandex gibi tarayıcıların Özellikler kısmına giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Tarayıcıların Özellikler kısmına girdiğinizde Hedef kısmındaki http://www.istart123.com uzantısı tarayıcılarımızdan kaldırıyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Son olarak tarayıcıların Ana sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak sonlandırıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın