Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] search.genieo.com arama sayfasını kaldırma

306 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza indirdiğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşan bu tarayıcı gasbı olan  Search.genieo.com bilgisayarımıza kuracağımız AdwCleaner programı ile kaldıracağız. bunun için ilk önce Registry kayıtlarını temizleyeceğiz daha sonra tarayıcı larda ufak bi ayar yapacağız. şimdi gelelim işleme başlamaya ;

1-Adım :

Bilgisayarımızdaki Registry kayıtlarını temizlemeye bunun için aramasayfam için hazırladığım video izleyerek nasıl yapıldığını öğreneceksiniz. uygulama metod aynıdır sadece aramasayfam yerine  Search.genieo.com yazarak arama yapacaksınız.

2-Adım :

Bilgisayarımıza konu başında değindiğimiz gibi AdwCleaner programı kuracağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza kurduğumuz adwcleaner ile tarama yapacağız . aramadan önce diğer programları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızı bu program ile tarattık dan sonra  Search.genieo.com ile ilgili zararlı girdileri siliyoruz.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başlayacak Mozilla-Explorer-Yandex-Chrome gibi yüklü tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

Tarayıcıların özellikler kısmına giriyoruz burada Hedef kısmında http://www. Search.genieo.com uzantıları kaldırıyoruz. bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Son olarak Tarayıcıların Ana sayfa ayarlarını Google veya bir başka siteye ayarlıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın