Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] groovorio.com yönlendirme sayfasını kaldırma

278 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen groovorio.com arama motoru bilgisayarımıza deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. Bu arama motorları tarayıcıları etkilediği için , tarayıcıları her kullanmada sizi bu arama motorlarına yönlendirirler ve bunu kullanmanızı sağlarlar.

Peki bu arama motorunu nasıl kaldırabiliriz ? bunun için iki adım ile kaldıracağız aşağıdaki yöntemleri kullana bilirsiniz.

1-Adım :

bilgisayarımızın registry kayıtlarını temizleyerek kaldıracağız bunun daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen groovorio.com arama motoru için uygulaya biliriz.

2-Adım : 

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programı indiriyoruz

adwcleaner scanner virus

 

 

Bilgisayarımızı AdwCleaner programı ile taratma dan önce diğer çalışan uygulamalar var ise bunları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattık dan sonra groovorio.com ile ilgili zararlı girdileri kayıtları işaretleyerek siliyoruz.

adw

 

bilgisayarımızdaki bu zararlı girdileri sildik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. bilgisayar yeniden başladık dan sonra Bilgisayarda yüklü Explorer–Mozilla-Chrome-Yandex gibi tarayıcıların Özellikler Bölümüne giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Özellikler bölümüne girdik den sonra yukarıda örnek resimde olduğu gibi Hedef kısmında http://www.groovorio.com uzantısını siliyoruz. unutmayınız bunu tüm tarayıcılarda uyguluyoruz. Son olarak tarayıcıların Ana Sayfa ayarlarını Google yada bir başka siteye ayarlayınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın