Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] avg.nation.com arama Motoru Kaldırma

338 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcını etkileyen bu arama motoru avg.nation.com  AdwCleaner programı yada Registry kayıdını temizleyerek kurtulacağız. avg.nation.com arama motoru bilgisayarımıza demo yada ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşarak tarayıcılarımızı etkiler. Şimdi gelelim bu avg.nation.com arama motorunu kaldırmaya ;

1-Adım :

bilgisayarımızın Registry kayıtlarını temizleyerek bu arama motorundan kurtula biliriz. Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video nasıl registry kayıtlarını temizleyeceğimizi gösterdik bu video izleyerek aynen avg.nation.com içinde uyarlayabiliriz. uygulma metod ayndır.

2-Adım : 

Konu başında dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner programını buradan indirip kuracağız.

adwcleaner scanner virus

 

bilgisayarımıza bu programı indirdik den sonra bilgisayarımızı Scan butonu ile taratacağız. Taratma dan önce diğer çalışan programları kapatmakta fayda vardır.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızda tarama yaptık dan sonra avg.nation.com  ile ilgili zararlı girdileri işaretleyerek sileceğiz.

adw

 

Bilgisayardaki kayıtları sildik den sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. Daha sonra bilgisayarda yüklü mozilla-explorer-chrome-yandex gibi tarayıcıların özellikler kısmına giriyoruz.

rapid-seacher sitesini kaldırma

yukarıda örnek resimde olduğu gibi Özellikler kısmına girdik den sonra hedef bölümünde http://www.avg.nation.com  uzantısı sileceğiz. bunu tüm tarayıcılarda uygulayacağız. daha sonra Ana sayfalarını Google yada bir başka siteye ayarlayacağız ve işlemi sonlandıracağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın