Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] govome2.inspsearch.com arama motorunu kaldırma

92 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen Sahte Arama motoru govome2.inspsearch.com AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu programı kaldırmadan önce biraz bilgi vermek istiyorum.

govome2.inspsearch.com gibi arama motorları bilgisayarımıza yüklediğimiz deneme veya ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar.Bunun etkisi ile tarayıcılarımızı etkileyerek yapılarını değiştirirler ve sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirmeye çalışır ve bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Peki Bu sahte arama motorlarından nasıl kurtuluruz Bunun için iki yol izleyeceğiz. bunun için program kurmadan yani registry kayıtlarını düzenleyerek diğeri ise Adwcleaner proğramı ile şimdi adımları izleyelim.

1-Adım :

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izleyerek aynen govome2.inspsearch.com içinde uyarlıyabiliriz. Uygulama metod aynıdır.

2-Adım : 

Konu Başında dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programı ile temizleyeceğiz .

adwcleaner scanner virus

 

 

Bilgisayarımıza kurdukdan sonra AdwCleaner programı zararlı kodları taratacağız.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızda tarama işlemi yaptıkdan sonra govome2.inspsearch.com ile ilgili zararlı kodları işaretleyerek siliyoruz.

adw

 

Bilgisayarımızda zararlı kodları sildikden sonra yeniden başlayacaktır. Daha sonra Mozilla-Yandex-Explorer-Chrome gibi yüklü tarayıcıların Özellikler kısmına giriyoruz.

 

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

Özellikler kısmına girdiğimiz tarayıcıların http://www.govome2.inspsearch.com  uzantısını siliyoruz. bunu Tüm tarayıcılarda uyguluyoruz Unutmayınız. Son işlem Olarak ise Tarayıcıların Ana Sayfa Ayarlarını Google yada Bir Başka siteye Ayarlayınız. Bu  yaptığımız işlemlerden sonra bu sahte arama motorlarından kurtulacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın