Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Findamo.com Yönlendirme Sayfasını Kaldırma

248 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın tarayıcılarını etkileyen bu tarayıcı gasbı olan Findamo.com Bilgisayarımıza kuracağımız AdwCleaner programı ile temizleyeceğiz. Bu işlem öncesinde kısa bilgi vermekte fayda var.

Findamo.com ve buna benzer arama motorları bilgisayarımıza deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar, bulaştıkları an itibari ile tarayıcıları etkileyerek sizi bu arama motorlarına yönlendirler ve bu arama motoru Findamo.com kullanmaya zorlarlar. Peki bilgisayarımıza bulaşan bu arama motorlarını nasıl temizleriz.

Bunun için iki ayrı yol izleyeceğiz hangisi sizin kolay ise onunla temizleye bilirsiniz.

1-Adım ;

Bilgisayarımızın Registry kayıtlarını Manuel olarak temizleyerek kaldırabiliriz. bunun için daha önceden aramasayfam için hazırladığım video size bilgi verecektir. Uygulama metot aynıdır sadece sizin yapacağınız aramasayfam yerine Findamo.com yazarak düzeltmeniz olacaktır.

 

2-Adım ;
Konu Başında değindiğimiz gibi bilgisayarımıza AdwClenaer Programı ile kaldıracağız bu programı indirip kurduk dan sonra bilgisayarımızda diğer çalışan programları kapatarak bu program ile taratacağız.

 

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ;

bilgisayarımızda bu program ile tarattık dan sonra bilgisayardaki zararlı kodları sildik den sonra bilgisayar resetleyecektir. Daha sonra bilgisayarımız yeniden açılınca silinen dosyalar ile ilgili size rapor verecektir.

adw

 

Daha bilgisayarda yüklü olan tarayıcıların Özellikler kısmına giriyoruz .

rapid-seacher sitesini kaldırma

 

 

Özellikler bölümüne girdik den sonra Hedef : kısmında bulunan http://www.findamo.com uzantısını bilgisayarımızdaki tüm tarayıcılardan kaldırıyoruz. unutmayınız bunu tüm tarayıcıların özellikler kısmından kaldıracağız. Son olarak bilgisayarımızdaki tarayıcıların anasayfalarını Google yada bir başka siteye ayarlayarak işlemini sonlandırıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın