Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} Dns Sunucusu yanıt vermiyor Hatası

12.508 views
Sponsorlu Bağlantılar

Dns Sunucusu yanıt vermiyor sorunu üzerine çözüm yolları nelerdir? konusu üzerinde çözüm yollarını bu konumuzda arayacağız. Windows 7 , Windows 10 işletim sistemi kullananlar için Dns Sunucu yanıt vermiyor hatası çözüm yolu aşağıdaki adımları takip ederek kurtulabilirsiniz.

Dns Adresi Nasıl Değişir

Mevcut Dns Adresleri hizmet dışı kalmış olabilir o yüzden yeni bir dns adresi girmeniz gerekecektir. Google Dns Adresi ; 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 adresini deneyiniz.

Güncel Dns Adresi İnternet üzerinden öğrenerek Bu dns adresleri ile değiştiriniz. Eğer sorun hale devam ediyor ise , İnternet bağlantılarını kontrol ediniz , ağ bağlantılarında sorun olup olmadığını kontrol ediniz.

İnternet Bağlantısını Servis Sunucusu tarafından kontrol ediniz örnek ttnet veya başka bir servis sağlayıcı ile görüşünüz , eğer İnternet bağlantınız da sorun yok ise bağlantı kablolarını kontrol ediniz bağlantı kablolarında sorun var düşük bir ağ bağlantı geliyor ise dns sunucusu yanıt vermiyor sorunsalı gibi hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

İnternet bağlantınıza farklı bir cihaz’dan bağlanın telefon , tablet gibi eğer hattınızda sorun olup olmadığını bu sayede anlamış olursunuz.

Antivirüs , Güvenlik Duvarı ( Firewall ) , Bunları devre dışında bırakınız tekrar kontrol ediniz

Bilgisayar’da proxy veya vpn gibi eklentiler kullanıyor iseniz bunları kullanmadan normal şekilde bağlantı kurmayı deneyiniz.

Modem uzun zamandan beri açık ise yeniden bir ip adresi almayı deneyin bunun için Win + R çalıştır penceresine cmd yazın ve dos penceresine sırası ile ipconfig /release komutu ve arkasından ipconfig /renew komutları yazarak önce ip adresini boşa çıkartın ve arkasından yeni bir ip adresi almayı deneyin.

Arama Tags & Etiket ;

Dns Sunucusu yanıt vermiyor Windows 7 , Dns Sunucusu yanıt vermiyor Windows 10 , Dns Sunucusu yanıt vermiyor nasıl çözülür , Dns Sunucusu yanıt vermiyor hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

{Çözüldü} Dns Sunucusu yanıt vermiyor Hatası (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Hepsini denedim ama maalesef sorun devam ediyor modemi değiştirsem çözüm olur mu? Bir hafta olacak internet kullanamıyorum vodafone.net abonesiyim müşteri hizmetleride bir çözüm bulamadı. Modemi kaç kez resetledim sayısını unuttum pc ye format attım windowsu sıfırdan kurdum dns release / renew hiçbiri işe yaramadı :((

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın