Sponsorlu Bağlantılar

{Çözüldü} critical_process_died Hatası

511 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza yeni bir oyun kuracağım critical_process_died hatası alıyorum bunu nasıl çözerim ? bu tür hata mesajları sıklıkla yaşanmamakla beraber yaşanan sorunlardan biridir.

Bunu biraz şöyle Türkçe Karşılığına çevirecek olursak kritik ölüm süreci gibi bir karşılığa tekamül edebilir. Bu hata sonrası bilgisayar yeniden başlar ve yine aynı hata ile karşılaşabilirsiniz. Yeni bir oyun veya program yüklerken veya bir dosyayı bir başka yere kopyalarken bilgisayarda donmalar yaşanabilen bir hatadır.

critical_process_died sorunu ile ilgili bir çok çözüm yolu vardır ben bunlardan en temel olanları sırası ile aşağıda listeleyeceğim.

critical_process_died

* Bilgisayarınızın hdd yani sabit disk kablolarının yerine tam oturup oturmadığını , bağlantı kablolarının yerine tam oturduğunu kontrol ediniz. Eğer kablo yerinden çıkmış ve tam oturmamış ise size böyle bir hata mesajı verebilir.

* Bilgisayarınızın harddiski , bitlocker ile kilitlemiş iseniz , kopyalama , yükleme , gibi dosya akışını işleyen işlem yapıyor iseniz size critical_process_died sorunsalı yaşatabilir. Windows 7 , Windows 8 , Windows 10 gibi işletim sistemlerinde sıklıkla yaşanan bir hatadır.

* Bilgisayarınızda Win + R tuşlarına birlikte basarak “devmgmt.msc” komutunu yazın ve Aygıt Yöneticisini açınız. Sizin burada yapacağınız.

bilinmeyen aygıt

Burada Bilgisayarda yüklü aygıt yani donanımları göreceksiniz , eğer örnek resimde olduğu gibi sarı ünlem gördüğünüzde bu donanım sürücüsü eksik veya hatalı bu nedenle critical_process_died error verebilmektedir. Bunun için bu sarı ünlem işaretli donanım sürücülerini yeniden yükleyin.

* critical_process_died  nasıl çözülür ? soruna son adım Bilgisayara sistem geri yüklemesi yapınız , bilgisayarda arızalı bozulan kaynak dosyaları var ise bunları tekrar yüklemek için sistem geri yüklemesini denemenizde fayda vardır. Bunun için Sistem Geri Yükleme Nasıl Yapılır ? konusunu inceleyin.

Arama Tags & Etiket ;

critical_process_died fix , critical_process_died çözüm , critical_process_died windows 7 , critical_process_died hatası nasıl çözülür , critical_process_died sorunu nasıl çözülür , critical_process_died error , critical_process_died sorunsalı , critical_process_died nasıl

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın