Sponsorlu Bağlantılar

Amd mi İntel İşlemci mi ? Hangisini Tavsiye Edersiniz.!

396 views
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni bilgisayar toparlayacaklar için işlemci seçimi önemlidir.Bilgisayarda kullanacağınız cpu hangi amaç ile kullanılacak bunu göz önünde bulundurmak ve piyasada ön gelen işlemci – process üreticileri olan Amd ve İntel işlemcisi için hangisini kullanayım gibi bir arayış içine girebilirsiniz.

Bilgisayarın beyni olan Central Process Unit ( cpu ) seçimi oldukça önemlidir. Bunu tercih etmek için bir çok nedenleri göz önünde bulundurmak gerekir , toplayacağınız bilgisayar hangi amaçlı kullanılacak , maliyet bütçe ne olacak bunları mutlaka göz önünde tutmak gerekecektir. Piyasanın hakimi olan iki işlemci firması Amd & İntel arasında birini tercih etme sebebiniz ne olacaktır bunları teker teker inceleyelim.

amd-intel işlemci

AMD İŞLEMCİ ;

Advanced Micro Devices Baş harflerini almaktadır. Dünyanın ikinci en büyük işlemci üretici firmasıdır. 1969 yılında üretime başlayan firma , ekran kartı , anakart üretimi’de yapmaktadır. ATİ markasını’da bünyesine alarak hızla ilerlemesine devam etmektedir.

Amd İşlemlerinin dezavantaj ve avantajları hakkında bilgi vermek gerekirse , amd işlemcilerde genel olarak ısınma sorunu görünmektedir. Isınma olayı olduğu için performans düşüklüğüne yol açmaktadır. Amd işlemcisi maliyet bakımından intel göre hesaplıdır. Genelde Oyun için Amd tavsiye edilmektedir. Fiyatına göre iyi performans vermektedirler .

İNTEL İŞLEMCİ ;

intel işlemcilerde ömür daha uzun görünmektedir. amd işlemcilerde olduğu gibi ısınma sorunu yoktur. dual sistem olduğu için ısınma sorunu yoktur böylece performans’da hızlıdır. Ayırdığınız bütçeye göre maliyetli bir işlemci’dir. Yazılım , grafik için İntel tavsiye edilmektedir.  Amd İşlemciye göre az enerji tasarrufu sağlamakta olduğu söylenmektedir.

 

Admin Tarafından Tavsiye , Öneri edilecek İşlemci Markası ;

kimilerine göre intel , kimilerine göre amd , eğer bilgisayar işlemcisi için bütçe ayırmış iseniz İNTEL marka tavsiye ederim , az bütçe ile yetiniyor iseniz AMD işlemci’de kötü değildir. Oyun için bir işlemci alacaksanız AMD  cpu tavsiye ederim. Ben genel olarak intel’ci olduğum için her zaman benim için intel tavsiyemdir. Orta Bütçe ile İntel i3 işlemci , İ5 işlemci , AMD FX işlemci olabilir.

 

Sizin Deneyiminiz var ise hemen yorum bölüme sizde bırakın ki bundan sonraki okuyucularımızda bilgi ve tecrübeden haberi olsun. 

 

Arama Tags & Etiket ;

işlemci tavsiyesi , işlemci önerisi , hangi işlemci , hangi işlemciyi önerirsiniz , cpu tavsiye , process önerisi , tavsiye işlemci 2016 , işlemci tavsiyesi 2017 , hangi işlemci daha hızlı , oyun için işlemci , 3d max , işlemci savaşları

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın