Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] comcast.net sayfası nasıl silinir?

1.032 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu siteyi AdwCleaner Programı ile ve bir kaç metot ile kaldıracağız Bu işlemi yapmadan önce bilgisayarımıza nasıl bulaşır bunun hakkında bilgi vermek istiyorum.
Comcast.net çok amaçlı bir sitedir e mail gibi haber gibi bilgileri verirler bu gibi siteler bilgisayarımıza reklam amaçlı ücretsiz yada Demo gibi yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. Bulaştıkları an itibari ile bizim İnternet tarayıcıların yapısını değiştirirler ve sizi bu siteyi kullanmanıza zorlarlar bu zamanla bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olurlar.

şimdi Gelelim bilgisayarımızdan bu sahte ara motorlarını kaldırmaya ;

1- Adım;

aramasayfam için hazırladığım bu video izleyerek Comcast.net sitesi için bu yöntemi uygulayabilirsiniz metot aynıdır . sadece sizin yapmanız gereken aramasayfam yerine Comcast.net yazmanızdır.

 

2- adım :

Bilgisayarımıza başta dediğim gibi Adw Cleaner Programını “http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” adresinin den indiriyoruz kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

 

bilgisayarımıza kurduğumuz bu AdwCleaner programı ile bilgisayarımızı taratıyoruz . Not: Taratmadan önce diğer çalışan programları kapatalım.

adwcleaner scanner

 

bilgisayarımızı tarattık dan sonra Comcast.net ile ilgili zararlı girdileri siliyoruz. bilgisayarımız yeniden başlıyor.

adw

 

bilgisayarımız yeniden başladık dan sonra Bilgisayarımızda yüklü İnternet tarayıcıların kısayollarının Özellikler bölümüne teker teker girerek “http://www.Comcast.net  uzantılarını siliyoruz.

comcast net kaldırma - removal comcast net

Resimde işaretli olan http://www.Comcast.net uzantısını siliyoruz.

3-Adım :

Bu işlemleri yaptık’dan sonra Garanti Olması Nedeniyle İnternet Tarayıcılarımızı Resetliyelim Nasıl yapıldığı ile ilgili konuları aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Explorer Nasıl resetlenir Buradan

Mozilla Nasıl resetlenir Buradan

Chrome Nasıl resetlenir Buradan
5-Adım :

Bu işlemleri yaptık’dan sonra Son işlem olarak’da bilgisayarımızdaki Denetim Masa’sına girelim

Bilgisayarım > Denetim Masası > Program ve Özellikler > Program ekle Kaldır kısmında Bilmediğiniz yabancı programlar öze çarpıyorsa bunları kaldırınız. bilmediğiniz bir program ise google aratarak ne olduğunu arayabilirsiniz. Kolay Gelsin 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın