Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] Bilgisayar’da Cd veya Hardisk İkon Gözükmüyor

1.368 views
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarınız’da Cd-Dvd optik sürücü veya Harddisk ( Sabit Disk ) ikonu görünmüyor yalınız aygıt yöneticisinde sarı ünlem işareti olarak görünüyor ise bilgisayarınızda oluşan bazı hatalardan kaynaklı oluşa bilen bu hatayı çözmek için Kayıt defterinden çözmek gerekecektir.

Bununla ilgili olarak iki farklı yol göstereceğim bunun ilki bu donanım parçalarının sürücü harflerinin atanmamasından kaynaklıdır. Hani örnek verecek olursak Bilgisayarıma girdiğimizde Sürücü harflerini göreceksiniz

sürücü harfleri

 

İşletim Sisteminin olduğu C: bölümünü Diğer arşiv amaçlı kullanacağımız bölümün D: ve optik sürücülerin olduğu bölüm E: ile gösterilmiştir eğer bu donanım parçaları harf atanmamış ise bunlar aygıt yöneticisinde görünür ama bilgisayarım içinde görünmez bunu çözebilmek için Win + R çalıştır penceresi açarak diskmgmt.msc komutunu yazın ve harf olmayan bölüme harf atayın bunu aşağıdaki video nasıl yapıldığı öğrenebilirsiniz.

 

Diğer bir çözüm adımı ise Win + R tuşları ile Kayıt Defterini açıyoruz daha sonra aşağıdaki adımları izleyelim. 

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlClass{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} kayıt defterinden bu adımları bulalım.

Bunun yanında açılan panelde ‘UpperFilters‘ ve ‘LowerFilters‘ değerlerini buluyoruz ve bunları SİLİYORUZ. daha sonra bilgisayarımıza yeniden başlatarak tekrar kontrol edelim.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: , , , ,

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın