Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara Ping Atılmasını Nasıl Engellerim..?

1.053 views
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar bu yazımızda Bilgisayarımıza ping atılmasını nasıl engelleriz bunun üzerinde duracağız. ping bağlantı kurduğunuz internet üzerinden yada network ortamında bir bilgisayar ile olan bağlantı geçikmesidir. Karşı tarafın bilgisayarın ip adresini biliyor iseniz dos komutuna C:>ping 88.45.254.xx  gibi yada iç ip adresini biliyor iseniz C:>ping 192.168.2.50 gibi komut ile ping atabilirsiniz.

Ping Süresi Tepkisi ne kadar düşük ise o kadar iyidir yani etki-tepki olayıdır ne kadar etkiye tepki veriyor ise o kadar bağlantınız iyi sayılır. Şimdi karşı tarafa ne kadar fazla ping atarsak karşı tarafın bilgisayarı o kadar meşgul olacaktır bu ping cevap verebilmek için ve bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep verecektir. Birde  DDos Saldırıları bu şekilde olduğu için Bilgisayarınızın hacklenmeside mümkündür.

Peki Bilgisayarımıza gelen pinglerin önüne nasıl geçeriz ? Bunun için bir çok alternatif yollar mevcuttur. Bunun için Bir kaç önerim olacaktır.

Eğer Server Sunucu Kullanıyor iseniz , Serverinizin güvenliği için ISA Server kurabilirsiniz , sizin izniniz olmadan bile ping atılmaz atamazsınız , Diğer bir Önerimiz Güçlü bir Firewall kurabilirsiniz bunlardan bir tanesi ise Zone Alarm Pro 6 gibi programlardır.  Firewall’lerde ICMP paket geçişlerini kapatmak süreti ile bu ping lere cevap vermeyecektir. Firewall,Router bunların yazılımlarını güncel tutunuz . Kullanılmayan portları kapatanız.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın